تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهر مراغه

 معرفی شهر مراغه ,گردشگری ایران

مَراغه در استان آذربایجان شرقی قرار دارد و در این استان مراغه دومین شهر بزرگ است. این شهر در کنار یک رودخانه به نام صوفی‌چای که در قسمت جنوبی کوه سهند و همینطور در ۱۳۵ کیلومتری سمت جنوب مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

ادامه مطلب

مقبره اوحدی مراغه ای

 مقبره اوحدی مراغه ای ,گردشگری ایران

آرامگاه شیخ رکن‌الدین مراغه‌ای از دسته آرامگاه و آثار تاریخی مهم در شهر زیبای مراغه است که البته این مکان درون لیست مکان های دیدنی استان آذربایجان شرقی نیز قرار دارد. این آرامگاه با شماره ثبت 21080 در تاریخ در ۳۰ بهمن ماه، سال ۱۳۸۶ (ه ش) در لیست آثار ملی ایران ثبت شد.

ادامه مطلب

معبد مهر مراغه

 معبد مهر ورجوی ,گردشگری ایران

معبد مهر مراغه، در گذشته مکان زیرزمینی برای نیایش و محلی برای پرستش خورشید و همینطور جایی برای برگزار کردن آیین مهرپرستی بوده است. این معبد در قسمت جنوبی روستای ورجوی که در مراغه است به‌صورت صخره ای و زیرزمینی ساخته شده است. نام این مکان در لیست مکان های دیدنی استان آذربایجان شرقی قرار دارد و در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ (ه ش) در لیست آثار ملی ایران با شماره ثبت ۱۵۵۶ به ثبت رسید

ادامه مطلب

گنبد کبود مراغه

 گنبد کبود ,گردشگری ایران

یکی از مکان های زیبا و دیدنی که در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، گنبد کبود است که از دوران سلجوقیان برای ما به جا مانده است. این بنای زیبا در شهر مراغه قرار دارد. شیوه تزییناتی در این گنبد استفاده شده با مقایسه با بقیه مکان و بنا و.. ای که از دوران سلجوقی و همینطور ایلخانی به کار رفته است خیلی نادر است.

ادامه مطلب

گنبد غفاریه مراغه

 گنبد غفاریه ,گردشگری ایران

گنبد غفاریه در مابین سال‌ ۷۲۵ تا ۷۲۸ ه ق که البته در زمان حکومت ایلخانیان بود که به دست سلطان (ابوسعید بهادر خان) ساخته شد. دلیل اینکه گنبد غفاریه را اینگونه نام گذاری کرده اند این است که در متن ها و نوشته های تاریخی که موجود است یک شخص عارف که نامش (نظام‌ الدین احمد بن حسین‌ الغفاری) بود در زمانی که (سلطان یعقوب بن حسن‌ بیگ آق‌ قویونلو) فرمانروا بود در موقع ای که از حج باز میگشت، یک عمارت که در نزدیکی همین بنا بود، ساخت و املاک و یک باغ را برای مصرف آن بخشید

ادامه مطلب
:+Google