تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهرستان کلیبر

 معرفی شهرستان کلیبر ,گردشگری ایران

کَلِیبَر یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان کلیبر است. طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته‌است، این شهر با جمعیتی بالغ بر ۹٬۰۳۰ نفر، بیست و پنجمین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی می‌باشد.

ادامه مطلب

منطقه حفاظت شده اینالو

 منطقه حفاظت شده اینالو ,گردشگری ایران

منطقه حفاظت‌شده آینالو در بخشی به نام خداآفرین که در شهرستان کلیبر است، قرار دارد و از دسته مکان های دیدنی استان آذربایجان حساب میشود که حفاظت از آن در دستان سازمان محیط زیست شهرستان کلیبر است. این مکان محل احیای نسل مارال و همچنین زیستگاه ۱۷ گونه حیوان کمیاب و در خطر انقراض نیز هست این منطقه یک بخش کوچک از محدوده حفاظت ‌شده ارسباران است.

ادامه مطلب

مکیدی دره سی کلیبر

 مکیدی دره سی ,گردشگری ایران

دره مکیدی یا همان مکیدی دره‌سی یک دره خیلی سرسبز و زیبا است که حالت جنگلی دارد که حال و هوای زیبایی به آن قسمت دارده است دره مکیدی مابین جنگل‌های ارسباران که در قسمت شمالی استان آذربایجان شرقی است قرار دارد و اگر دقیق تر بخواهید بدانید این دره زیبا در شهرستان کلیبر ‌است. در داخل دره مکیدی یک پارک زیبا به نام پارک جنگلی مکیدی وجود دارد، که یکی از جاذبه های گردشگری آنجا به شمار می آید

ادامه مطلب

قلعه بابک خرمدین کیبر

 قلعه بابک ,گردشگری ایران

قلعه بابک با نام و لغب های دیگری نیز مانند دژ بابک و یا بذ و همینطور قلعه جمهور، شناخته می‌شوداین قلعه زیبا از مکان های دیدنی کلیبر محسوب میشود که از سطح دریا ارتفاعی نزدیک به ۲,۳۰۰ تا ۲,۷۰۰ متر دارد و در بالای یک کوه زیبا قرار دارد. در این کوه دره‌هایی وجود دارد که عمقشان به ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر میرد و در اطراف آن قرار دارند و آن را دوره کرده اند.

ادامه مطلب
:+Google