تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهر مرند

 معرفی شهر مرند ,گردشگری ایران

مرند یکی از شهرهای زیبا و دلنشین استان آذربایجان شرقی است که در 65کیلومتری شمال غرب تبریز قرار داره.این شهر در محور ارتباط بین اروپا و آسیای میانه قرار گرفته.مرند یکی از شهر های زیبا بزرگ و مهم و دارای پیشینه تاریخی استان آذربایجان شرقی است.

ادامه مطلب

مسجد جامع مرند

 مسجد جامع مرند ,گردشگری ایران

در مرکز شهر مرند مسجدی زیبا قراد دارد که به مسجد جامع مرند معروف است،با توجه به کتیبه محراب مسجد مرند این بنا در زمان سلطنت ابوسعید بهادر خان در سال 731هجری قمری ساخته شده.

ادامه مطلب

مسجد بازار مرند

 مسجد بازار ,گردشگری ایران

مسجد بازار مرند در گذر زمان، در روند کشمکش های قومی مذهبی تغییرهای زیادی داشته.مسجد زیبای مرند به محل دفن شدن همسر حضرت نوح نیز معروف است و بعضی مردم هم بر این باورند که این بنا اول لیسا بوده و بعد پسر بعیث که اسم او محمد بوده کلیسا را به مسجد تبدیل کرده.

ادامه مطلب

گردنه پیام مرند

 گردنه پیام ,گردشگری ایران

وقتی که ما داریم از جاده مسیر های مرند عبور میکنیم از کنار زمین هایی رد میشیم که ویژگی هایی مانند: فعالیت فرایندهای ژئومورفولوژیکی متعدد، ارتفاع زیاد و گسترش نهشته های سطحی کواترنر دارند

ادامه مطلب

کاروانسرای شاه عباسی پیام مرند

 کاروانسرای مرند ,گردشگری ایران

روستای پیام که در شهر مرند قرار دارد جاذبه های گردشگری زیادی دارد مکان های تاریخی و طبیعی کخ میتواند گردشگران زیادی را به خود جذب مکان هایی مانند:جاده ترانزیت، پیست اسکی مجهز و کاروانسرای تاریخی شاه عباسی مکان های دیدنی مهروف این روستا هستند که در حال حاضر موضوع صحبت ما کاروانسرای شاه عباسی پیام مرنداست.

ادامه مطلب
:+Google