تلفن پشتیبانی : 09391682004

قلعه های سمنان

 قلعه های سمنان ,گردشگری ایران

در 10 کيلومتري شمال شرقي سمنان در نقطه اي کوهستاني به نام سارو آثار دو قلعه بسيار محکم و تسخير ناپذير موجود است که طرز ساختمان و انتخاب محل بناي آنها قابل توجه و درخور تحقيق است. اين قلعه ها در دو طرف کلاته يا مزرعه سارو که چشمه ساري زيبا است واقع شده اند.

ادامه مطلب

موزه گرمابه های سمنان

 موزه گرمابه های سمنان ,گردشگری ایران

اين‌ حمام‌ در بازار عمومي‌ سمنان‌ و در جنوب‌ شرقي‌ تكيه‌ ناسار قرار دارد. اين‌ بنا در سال ‌۱۱۱۸ هجري‌ قمري‌ در زمان‌ شاه‌ عباس‌ صفوي‌ ساخته‌ شده‌ است‌. بر بالاي‌ سر در كوچك‌ حمام‌، سنگ‌ نبشته‌اي‌با عبارت‌ «بنا كنندگان‌ اين‌ حمام‌ حاجي‌ الحرمين‌، حاجي‌ محمد زمان‌ ملك‌، به‌ تاريخ‌ ۱۱۱۸ هجري‌» بر آن‌ نقش ‌بسته‌ است‌.

ادامه مطلب

مسجدجامع زاوقان سمنان

 مسجدجامع  زاوقان سمنان ,گردشگری ایران

مسجد جامع زاوقان مربوط به دوره ایلخانی است و در سمنان، محله زاوقان، مابین مزارع و باغات واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۵۸۲۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

ادامه مطلب

موزه گرمابه پهنه سمنان

 موزه گرمابه پهنه سمنان ,گردشگری ایران

گرمابه پهنه یکی از بناهای تاریخی سمنان است که ۵۶۷ سال از تاریخ بنای اولیه آن می گذرد . محمد حسن خان صنیع الدوله از مورخان دوره قاجاریه از این حمام دیدین نموده و متن کتیبه سر در حمام را در کتاب (مطلع الشمس) آورده است .

ادامه مطلب

کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان

 کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان ,گردشگری ایران

اين کاروانسرا که در روستای آهوان , در 42 کيلومتری شرق سمنان واقع شده است , در سالِ 1097 هجری قمری در زمانِ شاه سليمانِ صفوی , برای استراحتِ زايرينِ امام هشتم , که از سمنان و آهوان به مشهد مقدس , مشرف ميشدند , ساخته شد . اما به غلط , کاروانسرایِ شاه عباسی نام گرفت .

ادامه مطلب
:+Google