تلفن پشتیبانی : 09391682004

مقبره شیخ محمود شبستری

 مقبره شیخ محمود شبستری ,گردشگری ایران

آرامگاه شیخ محمود شبستری ، که صاحب یک مثنوی خیلی معروف ( گلشن راز) است، درون یک باغ به نام( گلشن) در شهر زیبای شبسترقرار دارد. این آرامگاه در آخر قرن 6 و اول قرن 7 قمری ساخته شده است اما در دوران قاجاریه از طریق شخصی به نام (حاج میرزاآغاسی ) که وزیر محمد شاه بود، مرمت شد.

ادامه مطلب

بندر شرفخانه

 بندر شرفخانه ,گردشگری ایران

بندر شرفخانه از بنادر موجود است که متعلق به دریاچه ارومیه‌است. این بندر زیبا وابسته به بخش مرکزی شبستر استان زیبای آذربایجان شرقی است فاصله بین این بندر تا شبسترحدودا ۲۰ کیلومتر و فاصله آن تا تبریز ۹۰ کیلومتر است.

ادامه مطلب

معرفی شهرستان شبستر

 معرفی شهرستان شبستر ,گردشگری ایران

شهرستان شبستر از شهرستان‌هایی است که در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شهرستان شبستر با داشتن نزدیک بر ۲۷۵۰ کیلومتر مربع وسعت در قسمت غربی استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این شهرستان مابین شهرستان‌ های دیگری مثل ورزقان، اسکو، مرند، تبریز، خوی، دریاچه ارومیه و سلماس قرار دارد.

ادامه مطلب

آبشار سرکند دیزج شبستر

 آبشار سرکنددیزج ,گردشگری ایران

آبشار سرکند دیزج  که با نام های دیگری هم مثل آبشار شبستر هم شناخته میشود از آبشار‌های جذاب و زیبا در استان آذربایجان است. منظره و نمایی که در کناره های این آبشار و اطرافش وجود دارد که به این آبشار نمای زیبایی بخشیده که باعث شده این آبشار از دسته جاذبه های طبیعی شبستر باشد. حالا این آبشار کجا قرار دارد ؟ آبشار سرکند دیزج در شهرستان شبستر و شهر صوفیان که در استان آذربایجان شرقی است، قرار دارد.

ادامه مطلب
:+Google