تلفن پشتیبانی : 09391682004

باغ شوکت آباد

 باغ شوکت آباد ,گردشگری ایران

مجموعه تاریخی شوکت‌آباد در فاصله 5کیلومتری شرق شهر بیرجند در مسیر جاده بیرجند-زاهدان واقع شده‌است. باغ عمارت شوكت آباد با مساحت حدود هشت و نيم هكتار در ده كيلومتري شرق شهرستان بيرجند، در جاده منتهي به زاهدان قرار دارد

ادامه مطلب

آب نمای موزیکال

 آب نمای موزیکال ,گردشگری ایران

پروژه آبنمای بوستان توحید بیرجند در سال 1387 به مساحت 336 متر مربع در شهرستان بیرجند اجرا شد که شرکت فوران افتخار طراحی و نصب سیستم کنترلی موزیکال این آبنما را داشت. این پروژه با همکاری شرکت تحقیقاتی برق، الکترونیک و رایانه خراسان جنوبی انجام شد.

ادامه مطلب

کنسولگری انگلیس

 کنسولگری انگلیس ,گردشگری ایران

پيشينه تاسيس كنسولگري انگليس به سال 1894 در پي ورود هيئتي انگليسي به سرپرستي كلنل ييت به بيرجند باز مي گردد. اسامي صاحب منصبان انگليسي پس از نامبرده و موقعيت جغرافيايي و ساختماني كنسولگري انگليس در بيرجند از ديگر مفاد اين گزارش است.

ادامه مطلب

عمارت اکبریه

 عمارت اکبریه ,گردشگری ایران

عمارت اکبریه، یکی از بناهای تاریخی شهر بیرجند است. این بنا در دوره قاجاریه و توسط شوکت الملک در دو اشکوبه ساخته شده‌است. ریخت معماری آن ترکی با الهامی از معماری روسی است که تلفیق آن با معماری اسلامی، سبک معماری نوینی را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

بند عمر شاه

 بند عمر شاه ,گردشگری ایران

بند تاريخي عمر شاه در فاصلة 2 كيلومتري جنوب غرب بيرجند با جهت شرقي ـ غربي در مسير رودخانه‌اي فصلي در داخل رشته كوه باقران بنا شده است اين سازه با هدف ذخيره آب و مهار سيلابها با مصالح آجر، سنگ و ملات ساروج ساخته شده است.

ادامه مطلب
:+Google