چشمه ساری سو مراغه

 چشمه ساری سو مراغه

چشمه ساری سو مراغه

در کناره ها و نزدیکی های مراغه چشمه‌های آبگرم و معدنی زیادی هستند که هر یک از این چشمه ها فواید و کارایی خود را دارند ولی چشمه ساری سو از معروف ترین چشمه‌ های مراغه به شمار میآید و همینطور منظره زیبا ای هم دارد.

عکس های بیشتر

سلام من شهر مجازی هستم و توی این مقاله میخوام راجب چشمه ساری سو مراغه حرف بزنم اگه به گردشگری علاقه داری یا به اطلاعات احتیاج داری جای درستی اومدی، با من همراه شو تا بیشتر راجب چشمه ساری سو مراغه اطلاعات کسب کنیم.

چشمه ساری سو مراغه

در کناره ها و نزدیکی های مراغه چشمه‌های آبگرم و معدنی زیادی هستند که هر یک از این چشمه ها فواید و کارایی خود را دارند ولی چشمه ساری سو از معروف ترین چشمه‌ های مراغه به شمار میآید و همینطور منظره زیبا ای هم دارد. نام ساری سو به معنی آب زرد است ولی دلیل این نام گذاری چیست ؟ دلیل اینگونه نام گذاری  چشمه به ساری سو بخواطر مواد جا گذاشته زرد رنگ معدن گوگرد در کناره های آن است. آب این چشمه  آب جوشان است که به حوضچه‌ای که در اثر روان شدن آب‌ها درست شده، جاری میشود و یک نمای زیبا را ساخته است. چشمه ساری سو در 4 ک م شهر مراغه و همینطور 3 ک م روستای ورجوی و درون مسیری که روبه روستای خانقاه میرورد، قرار دارد و شما میتوانید وقتی که با قطار از مراغه به سمت ارومیه میروید در 50متری راه اهن این چشمه زیبا را ببینید. چشمه ساری سو چندین چشمه آب‌معدنی  هم با خواص درمانی دارد. چشمه‌های معدنی که گفته شد در کناره های  شهر مراغه هستند از انها میشود : گشایش، شورسو، ایستی‌بلاغ، ساری‌سو قره‌پالچیق را نام برد. حالا چگونه میشود به ساری سو رسید ؟ این چشمه در  جاده مراغه به یوسف‌آباد بالای یک تپه در اطراف چشمه‌های تراورتن است. آب داخل مکان از یک حوضچه به خارج و به بیرون میریزد. آب این چشمه از دسته آب های کربنات کلسیم سرد با دمای 13 درجه س‌گ است که خیلی از مردم بخاطر فواید درمانی این چشمه زیبا به شهر مراغه میروند تا بتوانند این چشمه زیبا و خاص را از نزدیک ببینند.شاید برایتان جالب باشد یا بخواهید بدانید که دماي آب چشمه ساری سو مراغه ۴۵ درجه سانتي گراد است که جریانش دائمی است و آبدهي آن 0.5 ليتر در ثانيه است. رنگ آب این چشمه به رنگ  سبز پسته اي میخورد و طعم آب آن كمی به ترش میخورد و آنيون‌های موجود در این چشمه: كلرور، بيكربنات سولفات و كاتيونهاي آمن سديم، منيزيم، پتاسيم است.

خب دوست عزیز ممنون از این که تا اینجا با من همراه بودی امیدوارم که اطلاعاتی که احتیاج داشتی رو به دست آورده باشی اگه به جاهای دیگه ای هم علاقه داری یا به اطلاعات نیازی داری میتونی داخل صفحه اصلی من اطلاعاتی از اقصی نقاط کشور به دست بیاری.

آدرس بر روی نقشه

نظرات

نظر بدهید