پارک جنگلی پردیسان

 پارک جنگلی پردیسان

پارک جنگلی پردیسان

پارک طبیعت پردیسان منطقه‌ای طبیعی است که با مساحت ۲۷۵ هکتار در شمال غرب تهران قرار دارد. نقطه شروع این پارک در قسمت شمال شرقی از بزرگراه شیخ فضل الله نوری در شرق و در امتداد بزرگراه همت تا انتهای ساحل غربی پونک به طول ۲۵۵۰ متر است.

عکس های بیشتر

پارک طبیعت پردیسان منطقه‌ای طبیعی است که با مساحت ۲۷۵ هکتار در شمال غرب تهران قرار دارد. نقطه شروع این پارک در قسمت شمال شرقی از بزرگراه شیخ فضل الله نوری در شرق و در امتداد بزرگراه همت تا انتهای ساحل غربی پونک به طول ۲۵۵۰ متر است. در حد شمالی پارک، بزرگراه شهید همت می‌باشد.محدوده پارک در غرب از مسیل غربی پونک از بزرگراه شهید همت آغاز شده و به سمت جنوب تا بزرگراه رسالت امتداد می یابد. طول این مسیر ۱۱۷۰ متر می باشد که حد غربی پردیسان مسیل فرحزاد است.
 
 
محدوده پارک در شرق به طول ۹۰۰ متر در امتداد بزرگراه شیخ فضل الله نوری به سمت جنوب حد فاصل بزرگراه شهید همت و بزرگراه رسالت است و حد شرقی آن بزرگراه شیخ فضل الله نوری بوده که در شمال شرقی به تصفیه‌خانه شهرک قدس منتهی می‌شود.بوستان جنگلی پردیسان در شمال غربی تهران بین بزرگراه های شیخ فضل الله نوری، همت و حکیم محدود قرار گرفته است. بزرگراه یادگار امام نیز در راستای شمالی-جنوبی این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌‌کند که ارتباط این دو بخش به وسیله دو پل برقرار شده است. از امکانات این بوستان می‌‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب (در حال ساخت) و باغ وحش اشاره کرد. سازمان محیط زیست کشور نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.
 
 
کل فضای پارک تقسیم و تفکیک شده است. تاسیسات و تجهیزات و امکانات رفاهی، بهداشتی، اداری، فرهنگی و ورزشی به معنای کاربری آن هم اکنون در اکثر نقاط در پارک مشاهده می شود.در این پارک همچنین موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و ساختمان مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست نیز واقع است.به علت وجود چندین بزرگراه در اطراف پارک جنگلی پردیسان، استقبال زیادی برای استفاده از این پارک به وجود آمده و اغلب روزهای هفته و به خصوص روزهای تعطیل جمعیت کثیری برای استفاده از این پارک عازم شمال غرب تهران می شوند. نزدیکی این پارک به میدان صنعت (میدان شهرک غرب) نیز عاملی دیگر برای افزایش استقبال از این مکان گردشگری است.
وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسدرمی شده، و بعضا زنده، یکی از جذابیت های این پارک جنگلی است.
 
حیات وحش :حیات وحش موجود در پارک پردیسان که در محدوده‌های فنس کشی و قفس‌های آن نگهداری می‌شود شامل گوشتخواران، علفخواران، همه چیز خواران، پرندگان شکاری و سایر پرندگان است.
 
 
پوشش گیاهی: به طور کلی پوشش گیاهی منطقه دو گروه پوشش هرز را شامل می شوند. در هر دو گروه گیاهان آب دوست و خشکی پسند قابل مشاهده است.

آدرس بر روی نقشه

نظرات

نظر بدهید