تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهرستان هشترود

 معرفی شهرستان هشترود  ,گردشگری ایران

هشترود (سراسکند/آذران) یکی از شهرهای جنوبی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان هشترود است. این شهر در بین مختصات جغرافیایی ۳۶ درجه و ۴۵ دقیقه و ۳۷ درجه و ۲۴ دقیقهٔ عرض شمالی و ۴۶ درجه و ۲۵ دقیقه و ۴۷ درجه و ۲۴ دقیقهٔ طول شرقی واقع شده و به‌طور متوسط ۱۱۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

ادامه مطلب

مسجد جامع

 مسجد جامع ,گردشگری ایران

مسجد تاریخی جامع هشترود یادگار معماری دوران قاجار استآثار تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی، تنها مسجد تاریخی جامع هشترود را که یادگار معماری دوران قاجار است به لحاظ زیبایی منحصر شد.

ادامه مطلب

قلعۀ آژدهاك (ضحاك)

 قلعۀ آژدهاك (ضحاك) ,گردشگری ایران

قلعۀ آژدهاك (ضحاك)، در ۱۶ كیلومتری جنوب شرقی شهرستان هشترود و در بلندیهای كوه سرمه‌لو واقع شده و دو رودخانۀ قرانقو و شور‌چای مانند خندق دورتادور آن را گرفته است. این قلعه حدود ۱۰ كیلومتر درازا و یك تا دو كیلومتر پهنا دارد و از عظیم‌ترین محوطه‌های باستانی استان آذربایجان شرقی است.

ادامه مطلب

تالاب یانیق

 تالاب یانیق ,گردشگری ایران

اين تالاب از ۲ بخش مجزا به فاصله ۱‎/۵ كيلومتر از همديگر، تشكيل شده استيكى از ۲ تالاب يانيق كه به عنوان استخر طبيعى آبيارى مورد استفاده كشاورزان قرار مى گيرد، وسعتى در حدود يك هكتار و تالاب ديگر كه در گوى تپه ماهور قرار گرفته و به صورت نوار باريك، امتداد يافته، ۴ هكتار وسعت دارد

ادامه مطلب
:+Google