تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهرستان سلماس

 معرفی شهرستان سلماس ,گردشگری ایران

سَلْماس یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز شهرستانی به همین نام است. این شهر در ۸۰ کیلومتری شمال ارومیه در مسیر راه ارتباطی ارومیه-تبریز واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی،سلماس از شمال به خوی ، از جنوب به ارومیه، از شرق به دریاچه ارومیه و از غرب به مرز ایران و ترکیه منتهی می شود.

ادامه مطلب

کلیسا هفتوان

 کلیسا هفتوان ,گردشگری ایران

کلیسای هفتوان مربوط به اواخر دوره صفوی است و در شهرستان سلماس، روستای هفتوان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۸۴۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب

قلعه چهریق

 قلعه چهریق ,گردشگری ایران

قلعه تاریخی چهریق در تاریخ پرفرازونشیب خود،در قیاس با سایر قلعه‌های تاریخی ایران،یکی از مشهورترین و پر حادثه‌ترین قلعه‌های تاریخ به‌ویژه در تاریخ معاصر ایران است. حوادث سیاسی تاریخ ارومیه و سلماس در دوره قاجار و پهلوی‌ بخش عمدهء آن با این قلعه پیوند دارد.

ادامه مطلب

سنگ نگاره خان تختی

 سنگ نگاره خان تختی ,گردشگری ایران

كتيبه خان تختي يكي از كتيبه هاي تاريخي استان آذربايجان غربي در 17 كيلومتري سلماس است و با توجه به اينكه اين اثر تاريخي در معرض تهديد بود مرمت آن در كميته برنامه ريزي مطرح و تصميماتي در اين زمينه اتخاذ شد.به گزارش خبرنگار ما، كتيبه سنگي

ادامه مطلب

ساحل دریاچه ارومیه

 ساحل دریاچه ارومیه ,گردشگری ایران

مجتمع گردشگری باری مجموعه‌ای اقامتی، درمانی، ورزشی، گردشگری، پذیرایی و فرهنگی است كه در ساحل زیبا و كم‌نظیر دریاچه‌ی ارومیه، دومین دریاچه بزرگ نمك جهان، بنا نهاده شده است. این مجتمع در 40 كیلومتری جاده سلماس- ارومیه قرار دارد

ادامه مطلب
:+Google