تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی شهرستان بوکان

 معرفی شهرستان بوکان ,گردشگری ایران

بوکان (به کردی: بۆکان، Bokan) مرکز شهرستان بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی ایران است. زبان مردم این شهر کردی سورانی است ؛ بوکان ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﻮﻗﻌﻴت فرﻫﻨگی و ﺗﻘﺴﻴﻢﺑﻨﺪی ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻛﺮدﺳﺘﺎن، ﺟﺰء ﻣﻨﻄﻘﻪ موکریان میﺑﺎﺷﺪاین شهر سومین شهر پرجمعیت استان آذربایجان غربی است.

ادامه مطلب

مسجد حمامیان

 مسجد حمامیان ,گردشگری ایران

این مسجد در نزدیکی شهر بوکان در کنار روستای حمامیان قرار دارد مسجد مناره با فاصله کمی از مسجد سردار در ضلع شمالی خیابان امام و در محله امیر نظامی شهر ارومیه قرار دارد.مؤسس این مسجد مرحوم "محمود آقایی ایلخانی زاده" و معمار آن مرحوم "معمار باشی مراغه ای" است.

ادامه مطلب

غار عمیق قلایچی

 غار عمیق قلایچی ,گردشگری ایران

در 12 کيلومتري شمال شرقي شهرستان بوکان و درنزديکي تپه باستاني قلايچي که محل حکومت و زندگي يکي از تمدنهاي بزرگ بنام ماناهاست ، غاري است بزرگ و عميق به همين نام (قلايچي)

ادامه مطلب

تپه باستانی قلایچی

 تپه باستانی قلایچی ,گردشگری ایران

روستای قلایچی در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی شهر بوکان قرار دارد. برای اولین بار در سال ۱۳۶۳ شمسی کاوش های باستان شناسی به سرپرستی "اسماعیل یغمایی" در این تپه صورت گرفت و آثاری از هزاره اول قبل از میلا د در اثر این حفاری ها نمایان گشت.

ادامه مطلب

پارک ساحلی بوکان

 پارک ساحلی بوکان  ,گردشگری ایران

این پارک در قسمت غربی شهر بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی ایران قرار دارد.از خصوصیات این پارک می‌توان به این نکته اشاره کرد که در حاشیه سیمینه‌رود قرار دارد پارک دارای یک شهر بازی همچنین یک میدان بزرگ مختص ورزش و پیست اسکیت (ارش) و درختزار وسیع است

ادامه مطلب
:+Google