تلفن پشتیبانی : 09391682004

پارک های شیراز (گردشگری ایران)

پارک های شیراز ,گردشگری ایران

پارک های شیراز (گردشگری ایران)

مشاهده نقشه جغرافیایی
درصورت نمایش اشتباه نقشه جغرافیایی پیشایش از شما معذرت میخوایم نقشه ها در حال بروز رسانی می باشد

بانک گردشگری ایران در این صفحه تلاش نموده است برای رضایت حال مسافران شهر زیبای شیراز،برترین پارک های شیراز را معرفی کند.

۱- پارک آزادی

پارک آزادی یا پارک شهر، یکی از قدیمی ترین پارک های شیراز است که به عنوان بزرگترین پارک شیراز نیز شناخته می شود و در شمال این شهر واقع می باشد. این پارک بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع وسعت دارد و در سال ۱۳۴۵ ساخته شده است.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کلیک کنید.

 

۲- پارک بعثت

پارک بعثت یکی از پارک های زیبا و پرطرفدار شهر شیراز می باشد که در سال ۱۳۸۵ تاسیس شده و در سال های اخیر توسط شهرداری مورد بازسازی قرار گرفته است.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کنید.

 

۳- پارک کوهپایه

در نزدیکی دروازه قرآن شیراز، پارکی قرار دارد که که به سبب احاطه شدن با غرفه های نارنجی شهره خاص و عام است. یکی از قسمت های پرطرفدار این پارک، گهواره دید نام دارد که امکان تماشای دروازه قرآن از ارتفاع بالا را به شما می دهد که با پیمودن مسیر پله نوردی می توانید به آن برسید.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کنید.

 

۴- پارک جنت

پارک جنت یا باغ جنت یکی از تفرجگاه های مهم شیراز است که به سبب داشتن راهرو های متعدد و احاطه شده با درختان کاج وسرو تصویری از باغ ارم را در ذهن شما تداعی می کند.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کنید.

 

۵- پارک جنگلی پالایشگاه

پارک جنگلی پالایشگاه یا پارک جنگلی انقلاب زرقان، نام تفرجگاهی در نزدیکی شهر شیراز است که حدود ۲۵۰ هکتار وسعت دارد و به عنوان بزرگترین پارک مصنوعی در سطح استان فارس شناخته می شود. این پارک به سبب وجود مکان های مناسب برای اتراق و پیک نیک، می تواند اوقات خوشی را برای شهروندان و مسافران رقم بزند. هرچند که به دلیل دور بودن این پارک از شهر، اقامت شبانه در آن توصیه نمی شود.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کنید.

 

۶- لونا پارک

لونا پارک نام پارکی در شمال شهر شیراز و در کنار دروازه قرآن است که خصوصیات متمایزی نسبت به بقیه پارک های این شهر دارد. این پارک علاوه بر داشتن فضای زیبای کوهستانی و هوای خوب به دلیل برخورداری از وسایل مناسب بازی می تواند هیجانی خاص را در فضایی متفاوت برایتان به ارمغان بیاورد. نزدیکی آن به دروازه قرآن یکی دیگر از دلایل شهرت این پارک است و می تواند در برنامه سفرتان جایگاه خوبی داشته باشد.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب کنید.

برای مشاهده ی جاذبه های گردشگری شیراز کلیک کنید.

برای مشاهده ی برترین هتل های شیراز کلیک کنید.

پارک های شیراز (گردشگری ایران)

نظرات شما

:+Google