تلفن پشتیبانی : 09391682004

دریاچه های ایران (گردشگری ایران)

دریاچه های ایران ,گردشگری ایران

دریاچه های ایران (گردشگری ایران)

مشاهده نقشه جغرافیایی
درصورت نمایش اشتباه نقشه جغرافیایی پیشایش از شما معذرت میخوایم نقشه ها در حال بروز رسانی می باشد

دریاچه های ایران به دو دسته تقسیم می شود:28 دریاچه طبیعی و 9 دریاچه که بر اثر ساخت سد به وجود آمده است.با گرم شدن هوا و به خصوص در تعطیلات گرم تابستان دریاچه های ایران بیشترین درصد مسافران را به سمت خود می کشاند.

بانک گردشگری ایران با توجه به درخواست گردشگران برای مسافرت به شهرهایی که دریاچه های بسیار زیبا و هوای مطبوعی را دارا هستند، در صدد برآمده تا لیستی از برترین درچه های ایران را تهیه و به شما عزیزان معرفی کند.

دریاچه ارومیه

بزرگ ترین آبگیر داخلی و مهم ترین دریاچه دایمی ایران است که در شمال غرب فلات ایران و در مرکز فلات آذربایجان قرار دارد. این دریاچه با 4500 تا 6000 هزار کیلومتر مربع مساحت بیستمین دریاچه جهان از نظر وسعت به شمار می رود و ژرفای آن در نقاط مختلف بین پنج تا شانزده متر است. آب دریاچه ارومیه شور است و اگرچه در منطقه سردسیر قرار دارد، ولی هرگز در زمستان یخ نمی بندد.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

دریاچه اوان

از جاذبه‌های طبیعی گردشگری استان قزوین كه هرساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌كند، دره چشم نواز الموت است كه در میان آن دریاچه زیبای اوان همچون نگین درخشانی خودنمایی می‌كند.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

دریاچه حوض سلطان

دریاچه حوض سلطان که با مساحتی حدود 330 کیلومتر مربع ، به " دریاچه ی قم " ، " دریاچه ی شاهی " و " دریاچه ی ساوه " نیز مشهور است ، در جهت غربی – شرقی در شمال غربی دریاچه نمک و شمال استان قم قراردارد . دریاچه حوض سلطان با مناظر گوناگون و دیدنی خاص خود در ساعات مختلف روز و در فصل های گوناگون ، زیبایی را به نمایش می گذارد. اما مردمان ساکن در روستاهای اطراف سودمندی های آن را نیز در نظر دارند و از آن در بهبود زندگی خود استفاده می نمایند.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو در ۴۵ کیلومتری شمال‌غرب ارومیه قرار دارد. مساحت این دریاچه ۵ هکتار است. مارمیشو در ۳۷ درجه عرض شمالی و ۴۴ درجه طول شرقی واقع شده است. مارشیمو با دارا بودن انواع آبزیان چون قزل‌آلا محل مناسبی برای ماهیگیری است. مارشیمو بر اثر زلزله و سد کوه در مسیر آب‌های مرزی ایران و ترکیه بوجود آمده است.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

دریاچه کوه گل سی سخت

درياچه کوه گل در شمال شهرستان بويراحمد و در شمال شرقي شهر توريستي سي سخت در «دهانه انبري» گردنه مشهور «بيژن» و تپه هاي «کوه گل» واقع شده است. محل استقرار درياچه يکي از زيباترين نواحي استان است که در فصل بهار و تابستان از انواع گل هاي شقايق و گياهان وحشي و همچنين آويشن خوش عطر کوهستان مملو مي شود.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

دریاچه مور زرد زیلایی

اين درياچه در حدود 180 کيلومترى شمال باخترى ياسوج و جنوب لردگان  در ارتفاع 2180 مترى از سطح دريا قرار دارد. برم مور زرد زيلايى و برم دلي بو نامهاى ديگر اين درياچه است. به نظر ميرسد که اين درياچه از انواع کارستى باشد و آب آن از چشمههاى کارستى و روان آبهاى سطحى تأمين شود.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

برای مشاهده ی دریاچه های ایران کلیک کنید.

دریاچه های ایران (گردشگری ایران)

نظرات شما

:+Google