تلفن پشتیبانی : 09391682004

رودخانه ارس (گردشگری ایران)

 رودخانه ارس ,گردشگری ایران

رودخانه ارس به طول 1072 كيلومتر كه به عنوان شريان حياتي منطقه و عمده‌ترين منبع آبياري دشت مغان مي‌باشد از دامنه كوههاي بينگول داغ تركيه سرچشمه مي‌گيرد و كل حوزه آبريز آن 100220 كيلومتر مربع است كه سهم حوزه مربوط به كشورهاي تركيه و ارمنستان و آذربايجان و ايران به ترتيب 23، 38، و 39 درصد مي‌باشد.

ادامه مطلب

دشت مغان (گردشگری ایران)

 دشت مغان ,گردشگری ایران

دَشت مُغان نام جلگه‌ای است در شمالی‌ترین قسمت استان اردبیل در شمال باختری ایران. مغان جلگه‌ای است در ساحل جنوبی رود ارس و غرب دریای خزر که قسمت عمده آن در جمهوری آدربایجان و بخشی نیز شمالی‌ترین قسمت استان اردبیل در شمال غربی ایران را تشکیل داده‌است.

ادامه مطلب

تپه نادر (گردشگری ایران)

 تپه نادر ,گردشگری ایران

تپه نادر مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان تا دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان فریمان، بخش مرکزی، روستای اقرعلیا واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۰۹۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب

برج سنگی قارلوجا (گردشگری ایران)

 برج سنگی قارلوجا ,گردشگری ایران

این برج در روستای قشلاق قارلوجا در کنار رود ارس واقع در مسیر راه خمارلو-اصلان دوز قرار گرفته و از یک بنای کوتاه هشت ضلعی تشکیل شده است.این بنا منسوب به قرن هفتم و هشتم هجری قمری است که در دوره صفویه تعمیراتی در آن به عمل آمده است.

ادامه مطلب
:+Google