تلفن پشتیبانی : 09391682004

کویرهای ایران (گردشگری ایران)

کویرهای ایران ,گردشگری ایران

کویرهای ایران (گردشگری ایران)

مشاهده نقشه جغرافیایی
درصورت نمایش اشتباه نقشه جغرافیایی پیشایش از شما معذرت میخوایم نقشه ها در حال بروز رسانی می باشد

نزدیک به یک چهارم کشور ایران را کویرهای ایران تشکیل داده است و معروف ترین آنها کویر لوت و دشت کویر است.امروزه کویرهای ایران به یکی از بزرگترین مراکز جذب توریست و گردشگری تبدیل شده است.

کویر لوت

کویر لوت در جنوب شهرستان بردسکن و یکی از زیبایی های این شهر می باشد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید.

کویر مرنجاب

این کویر در شمال شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان قرار دارد.این کویر پوشیده از تپه های شنی و ریگزار می باشد و حیات جانورانی همچون گرگ، شغال، کفتار، روباه شنی، گربه شنی، بزمجه، آفتاب‌پرست، انواع مارمولک، مار، عقرب، تیهو، عقاب، شاهین می باشد و به همین دلیل این منطقه گردشگران زیادی را به خود می کشاند.

برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید.

کویر مسیله

وسعت این کویر بیش از ده هزار هکتار می باشد و پوشیده از درختان گز و تاغ می باشد به همین دلیل یک پوشش کویری جنگلی دارد.این منطقه زیستگاه حیواناتی همچون آهو و جبير و گوره خر آسيايی و ايرانی می باشد اما امروزه به دلیل شکار بی رویه تعداد این حیوانات بسیار کم شده است.

برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید.

کویر بشرویه

این کویر در قسمت شرق شهرستان بشرویه استان خراسان رضوی قرار دارد و دارای پوشش گیاهانی همچون تاغ و اسکمبیل است که جوامع بوته ای همچون نسی و ... نیز در آن دیده می شود. پوشش جانوری منطقه عبارت است از: سارگپه بیابانی، شاهین، پا مسواکی، شغال، گرگ، روباه شنی، گربه شنی، انواع آگاما و جکو، افعی شاخدار، تیر مار، مار جعفری، مار شتری و ...

برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید.

برای مطالعه ی بیشتر کویرهای ایران کلیک کنید.

کویرهای ایران (گردشگری ایران)

نظرات شما

:+Google