تلفن پشتیبانی : 09391682004

دیدنی های تهران (گردشگری ایران)

دیدنی های تهران ,گردشگری ایران

دیدنی های تهران (گردشگری ایران)

مشاهده نقشه جغرافیایی
درصورت نمایش اشتباه نقشه جغرافیایی پیشایش از شما معذرت میخوایم نقشه ها در حال بروز رسانی می باشد

از آن جا که شهر تهران به عنوان پایتخت ایران می باشد و همچنین دیدنی های تهران بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل مرکز بزرگی برای جذب توریستان و مسافران است. بانک گردشگری ایران تلاش نموده تا دیدنی های تهران را به در وب سایت رسمی خود معرفی کند.برخی از دیدنی های تهران را به صورت ذیل معرفی می کنیم:

پارک جنگلی پردیسان

پارک طبیعت پردیسان منطقه‌ای طبیعی است که با مساحت ۲۷۵ هکتار در شمال غرب تهران قرار دارد. از امکانات این بوستان می‌‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب (در حال ساخت) و باغ وحش اشاره کرد.حیات وحش موجود در پارک پردیسان که در محدوده‌های فنس کشی و قفس‌های آن نگهداری می‌شود شامل گوشتخواران، علفخواران، همه چیز خواران، پرندگان شکاری و سایر پرندگان است.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

پارک جنگلی چیتگر

پارك چیتگر با مساحت تقریبی ۹۵۰ هكتار از دیرباز مركز جذب جمعیت جهت گذراندن اوقات فراغت ساكنان شهرتهران بوده است.پارك چیتگر در حال حاضر دارای امكاناتی همچون مجتمع فرهنگی ـ ورزشی ، زمین بازی ، سالن اجتماعات و انبار ، ایستگاه و پیست دوچرخه سواری ، ایستگاه آتش نشانی ، رستوران و بوفه ، ساختمان اداری ، پاركینگ ، آلاچیق ها و چادرهای اقامتی و دیگر فضاهای مشابه می باشد .

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

کلیسای سرکیس مقدس

این کلیسا در تهران، خیابان کریم خان زند،نبش خیابان استاد نجات الهی واقع و کلیسای جامع ارامنه تهران است. کلیسای سرکیس مقدس با هزینه شخصی فردی خیر از ارامنه تهران بنام مارگار سرکیسیان و طرح مهندس آفتاندیلیان بنا شد.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

پارک جمشیدیه

بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی جمشیدیه با مساحتی حدود ۱۰ هکتار در ناحیه 4 منطقه یک تهران، انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) واقع شده است.پارک جمشیدیه مرتفع ترین پارک تهران با فضای کوهستانی و مسیرهای سنگ فرش شده، دارای دریاچه، آبشار مجاور و نیز آب نماهای سنگی است.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

موزه رضا عباسی

موزه رضا عباسی که در خیابان شریعتی تهران نرسیده به پل سیدخندان (دست چپ) شماره 972 واقع شده است در سال ۱۳۵۶ گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل کاشان، رضا عباسی نام‌گذاری شد.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

تله کابین توچال

کوه توچال (Tochal mount) در شمال تهران و به ارتفاع 3962 متر است که بخشی از دامنه رشته کوه البرز است. دامنهٔ جنوبی توچال مجاور با شهر تهران و بلندترین نقطه شهر تهران محسوب میشود که به بام تهران شهرت دارد.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران در شمال شرق تهران (شمیرانات) قرار دارد. شکل گیری کاخ نیاوران به نخستین سالهای سلسله قاجار بازمی گردد. مجموعه کاخ نیاوران که پس از انقلاب اسلامی به مجموعه ای موزه ای تبدیل شده است تا سال 1378 با مجموعه سعدآباد بطور مشترک اداره می گردید و از آغاز سال 1379 بطور رسمی مستقل شد.

برای خواندن ادامه ی مطلب کلیک کنید.

برا مطالعه ی بیشتر دیدنی های تهران کلیک کنید.

دیدنی های تهران (گردشگری ایران)

نظرات شما

:+Google